مهرداد محمدی پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۰

این روزها تکنولوژی NFC به سرعت در حال پیدا کردن کاربردهای وسیعتر در تلفن های هوشمند است. اما شاید به زودی استفاده از NFC هم برای پرینت گرفتن به همان اندازه رایج شود.

 

سامسونگ از سال ۲۰۰۹ روی تکنولوژی برای تسهیل فرایند چاپ از طریق تلفن های هوشمند کار می کرد که حاصل آن نرم افزار Mobile Print بود. سیستم مدیریت کوچکی که به شما اجازه می دهد تا از طریق ارتباط با پرینترهایی که از NFC پشتیبانی می کنند (مثل سری C460W و C1860 سامسونگ) به سرعت از هر فایل دلخواهی پرینت بگیرید. این فناوری در سال ۲۰۱۲ موفق به کسب جایزه BLI شد. «دن دیجیاکومو » سردبیر BLI در یادداشتی در این باره گفته است: «با تغییر رویه کارمندان سیار که بیش از پیش به‌ جای استفاده از کامپیوترهای مستقر در محل کار به استفاده از تلفن‌های هوشمند می‌پردازند، به این ترتیب هر سندی از یک دستگاه که با چاپگر سازگاری داشت مثل تصاویر، ایمیل‌ها، تصویر صفحه نمایش از صفحات اینترنت یا برنامه‌های کاربردی همچون S-memo و S-note قابل چاپ بود. در این بین ترکیب این تکنولوژی با شیوه معمول پرینت با کمک پردازش ابری می تواند راه گشای تغییرات بیشتری باشد.

 

با گوشی خود پرینت بگیرید

 

نرم افزار “Samsung Cloud Print” یکی از نمونه های خوب چنین تلاشی است. در این شیوه، پرینت ابری از تعدادی چاپگرهای مجهز به فناوری NFC تشکیل شده است که نه تنها استفاده از آنها ساده‌تر، بلکه از ایمنی بیشتری نیز برخوردار هستند.

 

نرم‌افزار Cloud Print سامسونگ با پلت‌فرم KNOX سامسونگ که یک سیستم امنیت موبایل است و توسط سامسونگ برای ارائه امنیت پیشرفته طراحی شده، سازگار است. به این ترتیب اطلاعات کاربرانی که از تجهیزات KNOX برخوردار نیستند، از طریق رمزنگاری بر روی داده‌ها محافظت خواهد شد. کاربران می‌توانند Cloud Print را از طریق فهرست مخاطبان که روی دستگاه‌های موبایل آنها ذخیره شده استفاده و به اشتراک بگذارند و حداکثر تا ۲۰ دستگاه چاپگر را به آن متصل کنند. هر دو نرم افزار Samsung Cloud Print و Mobile Print از طریق فروشگاه Google Play قابل دانلود هستند.

 

با گوشی خود پرینت بگیرید

 شارژ سریع موبایل