مهناز حسنی جمعه ۹ آبان ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۵

اگر لپ‌ تاپ دارید و ویندوز 8 روی آن نصب شده است و اگر مودم وای‌ فای دارید و لپ‌تاپ را از طریق وای‌ فای به اینترنت وصل می‌کنید به احتمال زیاد مشکل وای‌ فای Limited یا Limited Access را مشاهده کرده‌اید.


همان علامت تعجب زرد رنگ که روی آنتن وای‌فای نشان داده می‌شود و وقتی موس را روی آن می‌برید با پیغام Limited مواجه می‌شوید که پایین‌تر از آن No Internet Access را نمایش می‌دهد.

 

 رفع مشکل Limited در اتصال وای‌فای ویندوز 8برای حل این مشکل به Network and Sharing Center بروید. برای اینکار یا روی آنتن وای‌فای کلیک راست کنید و Open Network and Sharing Center را بزنید یا در کنترل پنل این گزینه را پیدا کنید. روی کانکشن وای‌فای کلیک کنید و گزینه Properties را بزنید. البته می‌توانید از سمت چپ، گزینه Change Adapter Settings را هم انتخاب کنید و روی کانکشن وای‌فای کلیک راست و Properties را بزنید.


مراحل کار را در تصاویر زیر می‌بینید:


بعد روی گزینه Configure کلیک کنید.

 

 رفع مشکل Limited در اتصال وای‌فای ویندوز 8


بعد به تب Power Management بروید و تیک گزینه اول را بردارید و OK کنید.

 

 رفع مشکل Limited در اتصال وای‌فای ویندوز 8


داخل پرانتز یادآورشویم که این گزینه می‌گوید: "به کامپیوتر اجازه بدهید تا برای ذخیره انرژی، این دستگاه (وای‌فای) را خاموش کند.


به همین سادگی مشکل وای‌فای Limited حل خواهد شد.


البته یادتان باشد این راه حل برای زمانی است که شما می‌دانید که تنظیمات مودم درست است و قبلا به اینترنت وصل می‌شدید.شارژ سریع موبایل