پردیس احمدی پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳ - ۰۵:۱۵

ابوالفضل پورعرب گفت:”مرگ فروشنده” نمایش عمیقی است، من سال ۶۱ نقش هپی لومان را در این نمایش بازی کرده‌ام، این نقش به شدت تاثیرگذار است.

این بازیگر که به تماشای «مرگ فروشنده» در مجموعه تئاتر شهر نشست به ایسنا گفت: بعد از مدت‌ها به دیدن یک تئاتر نشستم و خاطراتم زنده شد چرا که من از تئاتر شهر خاطره‌های خوبی دارم.

وی با اشاره به نقشی که سال‌ها پیش در این نمایش بازی کرده است،یادآور شد: هپی پسر کوچکتر ویلی لومان آدمی بلند پرواز است، از زندگی‌اش راضی نیست و سرخوردگی‌هایش را در وقت گذرانی با نامزدهای همکارانش سپری می‌کند. با این که خودش از جامعه آسیب خورده، مدام در حال امید دادن به خانواده است سرخوش نیست اما از خوش بودن لذت می‌برد. وقتی که پدرش دچار ناامیدی می‌شود با سرخوشی‌های کوچکش نمایش را در دست می‌گیرد مثلا جایی می‌گوید می‌خواهم زن بگیرم جایی هم خبر می‌دهد که برادرش بیف دنبال کار می‌گردد.

پور عرب ادامه داد: هپی لومان من در قیاس با هپی لومان نمایشی که دیدم سرخوش‌تر بود. من هپی را خیلی هیجانی‌تر بازی می‌کردم.

این بازیگر در پایان همچنین یادآور شد: در تئاتر شهر نمایش “آن شب که تورو زندانی بود” را با فریماه فرجامی بازی کردم که نمایش پر دیالوگی بود و خاطره‌های فراوانی از آن دارم.

به گزارش ایسنا، «مرگ فروشنده» به کارگردانی نادر برهانی مرند با بازی حمیدرضا آذرنگ، حمید رضا نعیمی، محمود رضا رحیمی نسیم ادبی ، رحیم نوروزی و .. در سالن اصلی تئاتر شهر هر روز از ساعت ۱۹:۳۰ اجرا خواهد شد.شارژ سریع موبایل